فهرست بستن

چطور با کمتر از ۶۰ هزار تومان کسب و کار خانگی خودم را شروع کنم؟

این روزها شاید شما هم عبارت کسب و کار خانگی را شنیده باشید، یا بین دوست و آشنا دیده باشید که کسب و کار خانگی راه اندازی کرده اند و شروع به کسب درآمد کرده اند. برخلاف تصور بسیاری از افرادی که وضعیت فعلی اقتصادی را مناسب شروع کسب و کار نمی‌دانند، ما در این مقاله مسیر ایجاد و توسعه یک کسب و کار خانگی را به شما آموزش می‌دهیم و کمک می‌کنیم این مسیر را با کمترین ریسک مالی طی کنید و به میزان موفقیت بالاتری دست یابید.

نکات اولیه راه اندازی کسب و کار خانگی

علاقه

این خیلی مهم است که به کاری که می‌کنید علاقمند باشید تا بتوانید سختی های کار را تحمل کرده و با لذت به تلاش خود ادامه دهید

مشتری مداری

اول و آخر هر کسب و کاری در رفع مجموعه ای از نیازهای مشتریان و دریافت دستمزد بابت خدمات و کالاهای ارائه شده است، پس وقتی پیشرفت میکنید که یک مشتری و نیازش را بهتر بشناسید و خدماتی بهتر از رقبا برای رفع نیازهایش ارایه کنید.

بازاریابی

مشتری های بالقوه شما انقدر درگیر مشکلات خودشان هستند که کسب و کار شما هییییچ ارزشی برایشان ندارد و تا وقتی متوجه ارزش افزوده خدماتی که شما ارائه می‌کنید تشوند خرید و فروشی هم اتفاق نمی افتد. پس هرگز از بازاریابی غافل نشوید. بازاریابی یعنی بتوانید به مخاطبتان نشان دهید خدمات و کالایی شما ارائه می‌کنید برای او چه ارزشی ایجاد می‌کند.

مواردی که در بالا گفته شد در هر نوع کسب و کار خانگی از ارکان اصلی هستند.

با توجه به تجربه ما در حوزه پوشاک پیشنهاد ما برای راه اندازی کسب و کار خانگی، خرید و فروش پوشاک است که در ادامه این مقاله مسیر راه اندازی کسب و کار خانگی فروش پوشاک را به شما آموزش می‌دهیم.

راه اندازی کسب و کار خرید و فروش لباس در خانه در ۴ مرحله

مرحله اول: شناخت مشتری

این خیلی مهم هست که بدانید مشتریان شما چه کسانی هستند، در کسب و کار خانگی معمولا مشتریان به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

خویشاوندان، همسایه‌ها و دوستان نزدیک

این گروه ساده ترین و در دسترس ترین بخش مشتریان یک کسب و کار خانگی را تشکیل می‌دهند.

«وقتی تمام شرایط یکسان است، مردم خواهان تجارت با دوستانشان هستند، و وقتی شرایط یکسان نیست، باز هم مردم دوست دارند با دوستان خود معامله کنند.» کتابچه ارتباطات، نوشته جفری گیتومر

دنبال کنندگان در شبکه های اجتماعی

اینستاگرام

بین فالوورهای شما همیشه کسانی پیدا می‌شوند که مشتری بالقوه شما باشند

اعضای گروه های دوستی و خانوادگی

اکثر شما حداقل در یکی از این گروه ها عضو هستید که بین اعضا مشتریان بالقوه زیادی وجود دارند

شراکت

راه اندازی چنین کسب و کاری با شراکت یکی از افراد نزدیکتان که نسبت به شما دایره ارتباطات بهتری دارد می‌تواند مشتریان بالقوه جدیدی را برایتان ایجاد کند

پس اینکه جامعه مشتریان هدف خود را تشخیص دادید باید به دقت بررسی کرده تا ویژگی های مشترک آنها را بیابید تا بتوانید در مراحل بعد درست تر پیش بروید. می‌توانید برای اینکار سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • بطور کلی در چه محدوده سنی قرار دارند؟
  • آیا در خرید پوشاک هزینه بالایی می‌کنند یا صرفه جو هستند؟
  • بیشتر لباس‌های اسپرت می‌پسندن یا مجلسی و …؟

 

مرحله دوم: انتخاب و خرید عمده لباس

حساس ترین مرحله راه اندازی فروش خانگی لباس انتخاب کالایی است که می‌خواهید برای فروش به مشتریان هدف عرضه کنید، چون بیشترین تاثیر را در میزان فروش خواهد گذاشت که این مرحله خود جنبه های مختلفی دارد تا به نحو احسن خریدتان انجام شود

انتخاب دسته بندی کالایی که قصد فروش دارید

برای شروع این کسب و کار در ابتدا باید مشخص کنید که چه نوع لباس هایی را می خواهید بفروشید که خود وابسته به مخاطبتان است که در مرحله اول هدف گذاری کرده اید. برای مثال اگر مشتریان هدفتان مادران خانه دار هستند لباس های بچه گانه گزینه مناسبی است. یا در صورتی که خانم ها در بین مخاطبتان زیاد باشند لباس‌های اسپرت بسیار مناسب هستند.

خرید عمده لباس

شما در این نوع کسب و کار خرده فروش پوشاک هستید و برای اینکه بتوانید در عین سودآوری با قیمت مناسب کالای خود را عرضه کنید باید خرید عمده پوشاک انجام دهید. یکی از ساده ترین روش‌ها استفاده از خدمات فروش اینترنتی لباس عمده لاکسیتا می‌باشد. همچنین می‌توانید از سایر تولید و پخش کنندگان لباس فعال در اینترنت و یا خرید بصورت حضوری در مراکز عرضه عمده پوشاک مانند بازار بزرگ تهران کالاهای مورد نیازتان را تامین کنید.

 

مرحله سوم: قیمت‌گذاری لباس در فروش خانگی

در فروش هر نوع خدمات یا کالایی به صورت خانگی معمولا بیشترین جذابیت برای مخاطب قیمت پایین تر نسبت به خرید از مغازه هست. شما نیز باید این موضوع را در قیمت گذاری در نظر داشته باشید. عوامل زیر در میزان قیمتی که برای هر کالا تعیین می‌کنید دارد:

قیمت تمام شده به ازای هر عدد لباس

دقت کنید که قیمت تمام شده با قیمت خرید شما متفاوت است. برای مثال شما یک بسته ۱۲ عددی پیراهن مجلسی به قیمت ۵۵ هزار تومان خریده اید که هزینه ارسال پست پیشتاز ۲۴ هزار تومانی نیز برای دریافت از تولیدی داده اید. پس هزینه ارسال نیز باید روی هر قلم کالا محاسبه شود (۲۴ هزار تومان تقسیم بر ۱۲ که ۲ هزارتومان می‌شود ) که قیمت تمام شده شما را به ۵۷ هزار تومان می رساند

قدرت خرید مخاطبان

این که مخاطب شما چه میزان بودجه برای خرید لباس دارد روی قیمت ارائه شده موثر است. برای مثال شاید فروش شلوار گیاهی که قیمت تمام شده ۲۰ هزار تومانی دارد به قیمت ۲۵ هزار تومان بنظر خیلی مناسب باشد ولی اگر مخاطب شما برای خرید چنین لباسی بودجه کمتری از ۲۵ هزار تومان در نظر گرفته باشد در این صورت شما موفق به فروش نخواهید شد، راه حل در این مواقع می‌تواند ارائه کالاهای ارزانتر، جذب مشتریانی با بودجه بیشتر، فروش نسیه و یا حتی فروش با سود کمتر باشد.

کیفیت و نوع لباس

لباس های با کیفیت که قیمت تمام شده بالاتری دارند در شرایط یکسان نسبت به دیگر کالاها می‌توانید با افزایش مبلغ بالاتری فروخته شوند چون ارزش بیشتری را به مشتری منتقل می‌کنند. برای مثال لباسی که مناسب ارزان فروشان است معمولا با حاشیه سود ۲۰ الی ۳۰ درصدی فروخته می‌شود و لباسهای خاص و شیک با قیمت بالاتر بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد سود فروخته می‌شوند.

 

مرحله چهارم: ارایه و فروش لباس‌ها

آخرین و مهمترین مرحله هر کسب و کار خانگی نحوه ارایه و فروش کالای مد نظر است. در فروش خانگی لباس روش‌های مختلفی را برای ارایه می‌توان استفاده کرد که وابسته به مخاطب و دسته بندی لباسهایی که تامین کرده اید باید ترکیب بهینه ای را انتخاب کنید. در اینجا به چند روش که معمولا فروشندگان خانگی در فروش کالاهایشان استفاده می‌کنند اشاره می‌کنیم

  • نمایش لباس ها در مجالس و دورهمی‌ها
  • ارسال عکس از لباس ها بصورت خصوصی یا در گروه ها و سپس تماس تلفنی و ارایه توضیحات و پاسخ به سوالات مخاطب (این کار را می‌توانید حتی قبل از خرید عمده نیز انجام دهید تا بتوانید لباسهای بهتری انتخاب کنید)
  • دعوت از مخاطبان به منزل و نمایش لباس‌های خریداری شده به آنها
  • ایجاد گروه یا کانال یا پیج فروش و عضو کردن مخاطبان در آنجا و ارسال نمونه کارها

 

تا به اینجا شما یاد گرفته اید که در ۴ مرحله چطور کسب و کار فروش خانگی لباس راه بیاندازید. بزودی مقالاتی درباره جزییات بیشتر هریک از این مراحل نیز آماده می‌کنیم. که می‌توانید با دنبال کردن ما در اینستاگرام از جدیدترین مطالب آموزشی در این زمینه مطلع شوید.

در ادامه می توانید برای شناخت بهتر بازار لباس و خرید لباس‌ عمده از فروشگاه لاکسیتا اقدام کنید. با کلیک بر روی هر دسته بندی تمام کارهای مرتبط با آن دسته را در فروشگاه اینترنتی لباس عمده لاکسیتا مشاهده خواهید کرد.

آخرین محصولات، تخفیف‌ها، جشنواره‌های فروش در شبکه‌های اجتماعی لاکسیتا دنبال کنید

لاکسیتا، فروشگاه خرید عمده لباس​